Loppemarked & Grillhygge i Skoleholdergården

For første gang åbner Skoleholdergården sine porte og inviterer alle indenfor til loppemarked hos foreningens beboere, som vil sælge ud af deres gamle ting og sager. Kom og få en hyggelig dag og gør et kup!

Tid og sted: 28/8, kl. 11.00 – 15:00 foran fælleshuset. Indgang igennem porten mellem Degnestavnen 23-25. 

Der er gratis at stille op med en bod, men det er kun tilladt for beboere i Skoleholdergården. Der er et begrænset antal borde og det er først til mølle-princip ved tilmelding. Det er dog tilladt at medbringe eget bord. 

Tilmelding sker via mail på: eventudvalg.skoleholdergaarden@gmail.com

Kl. 18:00 når loppemarked er slut, tænder vi for grill og sørger for salater fra Storm B, til grillhygge i gården. Man skal bare medbringe sin egen mad til grillen. Dette er kun for beboere og deres gæster. 

Vi glæder os til at se jer 🙂 

Hilsen Eventudvalget

Scroll til toppen